Зв'язок між рівнем англійської та економічним зростанням

Чи існує кореляція між рівнем володіння англійською мовою та рівнем економічного зростання?

В усіх країнах з експортно-орієнтованою економікою розмовляють англійською. Знання англійської мови сприяє інноваціям, полегшує комунікацію з постачальниками і клієнтами, спрощує найм персоналу, тобто формує сприятливе середовище для бізнес діяльності. Це доведений факт, за свідченням компанії EF Educatiсon First, яка розробила і опублікувала Індекс володіння англійською мовою (English Proficiency Index) дорослим населенням різних країн світу (детальніше) . Зокрема, у звіті за 2016 р зазначається, що країни і компанії, які хочуть стимулювати зростання бізнесу, давно звернули увагу на те, що володіння англійською мовою є ключовим компонентом для створення сприятливого ділового середовища, тому кількість компаній з неангломовних країн, що використовують англійську мову як корпоративну, постійно збільшується.

Індекси якості життя, як і індекс людського розвитку, також корелюють з індексом володіння англійською мовою. У звіті зазначається, що всі країни з високим або дуже високим рівнем володіння англійською мовою мають відповідний високий індекс людського розвитку. Існує дуже мало країн з низьким або середнім рівнем володіння англійською мовою та високим рівнем розвитку.

Серед 72 країн світу, які увійшли до світового рейтингу володіння англійською мовою, Україна посідає 41 місце і входить до групи країн з низьким індексом володіння англійською мовою.